Friday , 1 August 2014

A e dini se… nuk quhet më gara Champions League!

german-league

Mediat gjermane po kanë material për të shkruar këtë edicion për Ligën e Kampionëve. Arritja në finale e dy skuadrave gjermane, si dhe eliminimi në gjysëmfinale i Barcelonës e Real Madridit ka bërë që mediat gjermane të lartësojnë tej mase futbollin gjerman.

Ata logon e Ligës së Kampionëve e kanë ndërruar duke e bërë me flamur gjerman. Por jo vetëm kaq, mediat gjermane tashmë e kanë ndërruar edhe emrin e Ligës së Kampionëve. Për ta nuk quhet më Champions League, por “German League”./KohaSport/

2 comments

  1. kta gjermant si katunart kur shkojn nshkup 1her njavt te XHUMA-ve edhe thojn prej SHKUPI jem hahaha,edhe kta 1her kan shku edhe german leagueee

  2. Jo German Ligue, as Champions Ligue, por “Eurovizion” i pa vlere.
    Vetem kur e kujtoj eliminimin e turpshem te Manchesterit nga Reali me ndihmen e Cakirit, vertet Champion League eshte shnderruar ne “Eurovizion” te [pa vlere..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>