Tuesday , 22 July 2014

Chelsea-Benfica, finalja e Europa League

article-2317247-19988301000005DC-737_634x406

Chelsea-Benfica është finalja e sivjemë në Europa League. Skuadra londineze e ka siguruar finalen pasi e ka mposhtur edhe në ndeshjen e dytë skuadrën zvicërane, 

Chelsea ishte në disavantazh në pjesën e parë. Salah shënoj për mysafirët në minutën e 45 për 0 me 1. Chelseat në pjesën e dytë i’u deshën vetëm 15 minuta për të bërë përmbysjen. Torres, Moses dhe Luiz shënuan 3 gola të shpejtë.

Në ndeshjen tjetër Benfika e ka mposhtur Fehnerbahcen me rezultat 3 me 1 duke e siguruar finalen. Gaitan realizoj për 1 me 0 në minutën e 9. Kuyt barazoj në minutën e 23 për 1 me 1 nga penalltia. Cardozo rikthej epërsinë e vendasve në minutën e 35. Pikërisht Cardozo ishte ai që e dërgoj Benfikën ne finale me golin e tij të dytë në këtë ndeshje të shënuar në minutën e 66 për 3 me 1./KohaSport/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>